Dobrze skomponowana dieta i aktywny styl życia pomagają nam zachować równowagę zarówno fizyczną jak i psychiczną – są źródłem siły, zdrowia i satysfakcji. Jedynie 5% przypadków nadwagi ma swoje źródło w zaburzonym funkcjonowaniu organizmu, w 95% nadwaga wynika z niewłaściwego stylu życia! Większość z nas posiada wiedzę na temat zdrowego odżywiania – wiemy, co powinniśmy jeść, do jakich zasad się stosować, wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna… Jednak sama wiedza nie prowadzi do zmiany zachowań, dlatego tak trudno jest – jedynie na podstawie wiedzy – zmieniać swoje przyzwyczajenia, nawyki oraz preferencje żywieniowe. Fundamentem skutecznej zmiany w zakresie stylu życia i żywienia, jest samoświadomość oraz wewnętrzna motywacja – to one pomagają nam wypracować nowe, zdrowsze nawyki, które następnie możemy na stałe wprowadzić do swojego życia.

Aspekty psychologiczne odgrywają bardzo ważna rolę w zmianie stylu życia i żywienia – poznanie własnych nawyków, roli emocji, myśli prowadzących lub oddalających nas od sukcesu – stanowi podstawę trwałych zmian.

Indywidualne konsultacje psychodietetyczne są propozycja dla osób, które poszukują wsparcia w zakresie zmiany stylu życia, żywienia bądź redukcji masy ciała.

Przy wsparciu psychologa określisz swoje cele w zakresie zmian żywieniowych, poznasz metody, które pomogą Ci systematycznie wprowadzać zmiany w życie, zastanowisz się jakie bariery psychologiczne stoją u podstaw Twoich problemów z wagą.

Spotkanie indywidualne są elastyczną formą pracy, wspólnie z psychologiem opracowujesz indywidualny program zmiany nawyków żywieniowych, który uwzględnia Twoje bariery i potrzeby. W tracie kolejnych spotkań otrzymujesz zarówno wsparcie psychologiczne, jak również merytoryczne – poszerzasz swoją wiedzę i poznajesz różnorodne techniki, które będą Ci pomocne w procesie zmiany.

Indywidualnie opracowany program oraz wsparcie psychologa pomogą Ci skuteczniej zmieniać niekorzystne nawyki i przyzwyczajenia, które odpowiadają za Twoje problemy z wagą oraz z sukcesem gubić kolejne kilogramy.