Zapraszamy na zajęcia warsztatowe skierowane do osób rodziców / 
 opiekunów / kadry pedagogicznej / pracowników instytucji pomocowych. Głównym celem zajęć jest wzmacnianie osób dorosłych w rozmowach z dziećmi i młodzieżą w obszarze zdrowia, cielesności i płciowości.

  • Jeśli chcesz czuć się pewniej w roli eksperta dla swojego dziecka lub/i dzieci z którymi pracujesz…
  • Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu seksualności, rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży…
  • Jeśli chcesz czuć się bardziej komfortowo podczas rozmów z dzieckiem o seksie i seksualności… 

To spotkanie dla Ciebie!

Zajęcia mają na celu wzmocnienie kompetencji rodziców / opiekunów w roli ekspertów dla swoich dzieci – kluczowe wydaje się oswojenie tematu seksualności w rozmowie z dziećmi: czy, kiedy i w jaki sposób rozmawiać o dojrzewaniu, relacjach międzyludzkich, dbaniu o zdrowie i higienę, prawach seksualnych, seksie.

W trakcie zajęć rodzice zdobędą wiedzę na temat rozwoju psychoseksualnego i potrzeb nastolatków. Będą także mieli szansę podzielić się swoimi wątpliwościami i obawami, przećwiczą umiejętność rozmawiania z dorastającym dzieckiem na tematy dotyczące seksualności, poszukają języka, którym chcieliby przekazywać tę wiedzę. Co więcej poznają okoliczności, w których warto wprowadzać elementy edukacyjne.

Zajęcia będą okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i obaw, otrzymania wsparcia od innych opiekunów / rodziców, a także prowadzących.

Zajęcia trwają 5h dydaktycznych i są prowadzone przez dwie osoby.

TERMIN SPOTKAŃ: 19.10.2019 GODZ. 10.00-14.00

KOSZT ZAJĘĆ: BEZPŁATNE

OSOBY PROWADZĄCE:

Monika Raj – nauczycielka wychowania do życia w rodzinie, trenerka umiejętności psychospołecznych, edukatorka seksualna, doradczyni 
 w punkcie konsultacyjno – diagnostycznym, absolwentka IPSiRu, wychowania seksualnego oraz seksuologii praktycznej,
 w procesie kształcenia w Szkole Psychoterapeutów GESTALT w Instytucie Integralnej Psychoterapii GESTALT w Krakowie.

Marta Trzaskowska – absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielka etyki. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii praktycznej Uniwersytetu SWPS.

Małgorzata Dziurzyńska – pedagog, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana specjalistka terapii uzależnień.

ZAPISY:

W RECEPCJI PRACOWNI SENS POD NUMEREM TELEFONU: +48 576 12 15 15 LUB MAILOWO: PSYCHOTERAPIA@SENS-PRACOWNIA.PL

 

REKRUTACJA I ZAPISY DO GRUPY TRWAJĄ DO 12.10.2019 ROKU

Warsztaty organizowane przez Fundację Edukacji Społecznej z dofinansowaniem ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.