Fundacja PRZEMIANA we współpracy z Pracownią Psychoterapii i Rozwoju SENS zaprasza do udziału w projekcie „Zdrowa głowa – pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży” współfinansowanym ze środków Urzędu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH PSYCHOEDUKACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU 10-15 LAT: 

  • „KOPALNIA POMYSŁÓW” warsztaty kreatywności dla dzieci w wieku 10 – 15 lat

Umiejętność twórczego myślenia można kształtować już od najmłodszych lat. Można ją wykorzystywać zarówno w szkole, w pracy jak i w życiu codziennym. Dzięki rozwijaniu tej umiejętności jesteśmy w stanie lepiej radzić sobie z trudnościami, mamy szersze pole widzenia, większą plastyczność myślenia, tworzymy więcej pomysłowych rozwiązań, jesteśmy bardziej otwarci na otoczenie, uzyskujemy lepsze wyniki w szkole i pracy. Warsztat realizowane będą w małych grupach, a wykorzystywane techniki dostosowane są do wieku i poziomu rozwoju uczestników. Warsztat twórczego myślenia zapewnia uczestnikom zabawę, relaks, odprężenie, przy czym w konstruktywny sposób zbogacą ich umiejętności. „Pokłady twórczości” drzemią w każdym z nas, trzeba tylko w umiejętny sposób je wydobyć i nauczyć się wykorzystywać na co dzień.

 

  • „NA TROPIE EMOCJI” warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci w wieku 10 – 15 lat

Inteligencja emocjonalna – inaczej umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami i zdolność rozumienia innych ludzi – pełni bardzo ważną rolę w życiu człowieka . Ludzie o szeroko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej lepiej radzą sobie w sytuacjach społecznych, w kontaktach z otoczeniem, w nauce, odnoszą więcej życiowych sukcesów. Ku radości wielu osób inteligencję emocjonalną można trenować, dzięki czemu poszerza się swoje umiejętności społeczne…

Właśnie praca nad rozwojem inteligencji emocjonalnej jest głównym celem tego warsztatu. Praca na warsztacie koncentruje się na czterech głównych aspektach poszerzania swoich umiejętności: spostrzeganiu emocji, wspomaganiu myślenia za pomocą emocji, rozumieniu emocji oraz kierowaniu emocjami. Obejmuje zdolności rozumienia siebie i innych, kierowanie i kontrolę emocji, umiejętność samo-motywacji, empatię oraz umiejętności społeczne.

Warsztat realizowane będą w małych grupach, a wykorzystywane techniki dostosowane są do wieku i poziomu rozwoju uczestników, w trakcie zajęć pracujemy metodami warsztatowymi wykorzystując aktywizujące formy edukacyjne.

Rejestracja na warsztaty: maj 2021

Terminy warsztatów:
22.05 sobota (warsztaty kreatywnego myślenia)
12.06 sobota (warsztaty o emocjach)

Czas trwania: 10.00-14.00

LICZBA MIEJSCA OGRANICZONA – POD UWAGĘ BRANA JEST KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ 

 

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY DLA DZIECI ZAMIESZKUJĄCYCH NA TERENIE MIASTA NOWY DWÓR MAZOWIECKI.

 

OSOBY PROWADZĄCE:

KAMILA KORZENIEWSKA-WALCZAK – psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralny, trenerka warsztatów psychospołecznych

JOANNA ADAMUS – dziennikarka, copywriter, obecnie studentka ostatniego roku psychologii

 

ZAPISY:

W RECEPCJI PRACOWNI SENS POD NUMEREM TELEFONU: +48 576 12 15 15 LUB MAILOWO: PSYCHOTERAPIA@SENS-PRACOWNIA.PL