Metoda A.Lowena polega na specyficznych ćwiczeniach oddechowych i fizycznych wykonywanych przede wszystkim indywidualnie, a jeżeli ćwiczymy w grupie to również w diadzie lub triadzie. Celem ćwiczeń jest poprawa samopoczucia, stabilizacja emocji, równowagi psychicznej. Metoda oparta jest na podstawowym założeniu jedności ciała i umysłu, koncentruje się na rozwijaniu umiejętności odczucia i rozpoznania doświadczanych potrzeb i emocji. Emocje zablokowane w ciele, mogą znaleźć ujście, łatwiej niż jedynie poprzez nazywanie ich. Ćwiczenia ułatwiają rozmrożenie ekspresji i rozwinięcie lepszego kontaktu z sobą samym i z innymi. Udział w grupie podstawowej jest okazją również do instruktażu ćwiczeń, które można wykonywać samemu w domu. Cykl stanowi 8 spotkań, możliwe jest uczestniczenie w wybranych spotkaniach.

Dla kogo?

– chcących wejść na drogę do zdrowia (np. chorujących onkologicznie)

– do witalności, radości

– szukających relaksu i równowagi (np. doświadczających syndromu DDA)

 

Tematy kolejnych zajęć:

(1 ) Jestem

Kontakt ze swoim ciałem, mocne stanie na ziemi, czucie tego co wewnątrz i wokół, oddech, budzenie wewnętrznej równowagi.

(2) Gdzie są moje granice…

Na ile potrafię zadbać o własne potrzeby, wyrazić swoje uczucia i jednocześnie sięgać po wsparcie otoczenia, jak stawiam granice, jak odbieram granice mi stawiane?

(3) Czy mogę sie złościć, czy mogę czuć smutek

Czy mam dostęp do swojej złości, czy zamieniam ją w smutek, a może boję sie smutku  i kiedy nadchodzi, pokazuję, że jestem groźny i zły?

(4) To jest moje, to jest dobre

Przyjęcie żywotności i uczuć, które się pojawiają w związku z miednicą – centrum ciała.

(5) Ja słaba(y)?

Spotkanie ze swoją biernością, wycofaniem, z lękiem i wyjście naprzeciw swojej siły, pewności, sięgania i dążenia.

(6)  Puszczając głowę

Czy potrafię zaufać?

(7) Moje ręce, tak sięgam!

Jak korzystam z moich zasobów, jak potrafię korzystać ze wsparcia, czy dostrzegam wsparcie jakie mogę otrzymać od otoczenia, czy potrafię sięgnąć po nie?

(8)  Z czym kończę?

Jak się rozstaję, na ile potrafię/ lubię zostawać sama/sam, na ile liczę na siebie?

Zapraszamy do udziału w wybranych zajęciach lub w całym cyklu spotkań, co rekomendujemy, ze względu na to, że tworzą one spójną całość: w taki sposób, że pierwsze zajęcia są niejako wstępem do kolejnych. 

Przeciwwskazaniem do udziału w zajęciach są stany psychotyczne, przyjmowanie leków psychotropowych, stany ostrego osłabienia organizmu, ciąża, padaczka, jaskra. Również  zwiększona wrażliwość na krzyk, okres karmienia piersią. Proszę o poinformowanie o takich sytuacjach przy zapisie.

Minimalna liczba uczestników, tak abyśmy mogli pracować w grupie, to 8 osób. Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się grupy ćwiczeniowej.

 

TERMIN SPOTKAŃ: NIEDZIELE W GODZ. 10.00 – 12.30 (OD 13 PAŹDZIERNIKA DO 1 GRUDNIA)

KOSZT ZAJĘĆ: 70 ZŁ / SPOTKANIE

OSOBA PROWADZĄCA:

Iwona Mateuszuk – psycholog z wieloletnim stażem, uczestniczka III roku szkolenia w Analizie Bioenergetycznej ceryfikowanego przez FSAB na Florydzie w USA, falicytatorka w Stowarzyszenia Współczesnej Analizy Bioenergetycznej. Pracuje pod superwizją  Marzeny Barszcz.    

 

ZAPISY:

W RECEPCJI PRACOWNI SENS POD NUMEREM TELEFONU: +48 576 12 15 15 LUB MAILOWO: PSYCHOTERAPIA@SENS-PRACOWNIA.PL